Spring til indhold

Juleafslutning 2009

Så er det officielt jul, da vi har afholdt den årlige juleafslutningstræning i Amanogawa. Absolut eneste træning om året, hvor en nissehue er tilladt som beklædningsgenstand.

2009 har på mange områder været et helt forrygende år for klubben. Så nu er der dømt tiltrængt juleferie, hvor vi kan lade batterierne op til et forhåbenligt endnu bedre 2010.
Brug tiden fornuftigt til at overveje hvad du selv skal træne til næste år. Måske er dit mål at komme flere gange om ugen? Måske du skal til graduering? Måske du skal til mere end én graduering? Uanset hvad, så brug juleferien på at overveje det.

Den normale træning starter igen mandag d. 4. januar 2010.

1 tanke om “Juleafslutning 2009”

  1. Også herfra ønskes en rigtig glædelig jul, og et godt nytår.

    Som sensei Jan skriver, så har 2009 på alle måder været travlt år for klubben.
    Vi har flere medlemmer end nogensinde tidligere. Klubbens økonomi ser bedre ud end nogensinde tidligere.
    Rent socialt har vi altid fungeret helt vanvittigt godt … men aldrig bedre end nu.

    Så ja, der er tiltrængt med en lille ferie, hvor vi kan smække benene op, og se tilbage på klubbens hidtil bedste år.

    Vi ses igen i januar, og så skal der fuld knald på !

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *